Gdzie szukać fotografa ślubnego?

Kiedy wiemy już, na co zwracać szczególną uwagę poszukując profesjonalnego fotografa ślubnego stawiamy sobie pytanie gdzie go znaleźć? Opcji jest oczywiście wiele.

Najbardziej popularne jest wpisanie w wyszukiwarce hasła ,,fotograf ślubny” i widzimy wiele różnych ofert. Na ogół każdy ceniący się profesjonalista ma swoją stronę lub bloga, gdzie zamieszcza przykładowe zdjęcia. Zwróćmy uwagę na jakość zdjęć, kolorystykę, obróbkę oraz retusz. Liczą się pierwsze odczucia, czy zdjęcia zachwycają, czy fotograf ślubny uchwycił te niezwykłe momenty pełne emocji. Co więcej, czy fotografie zrobione są z pomysłem, czy może jedynie powielane te same ujęcia. Nie zastąpi to oczywiście spotkania na żywo z fotografem, bo na stronie nie uzyskamy takich informacji jak się zachowuje, jak pracuje, czy uda nawiązać się wspólny język.

Innym źródłem zdobycia informacji o fotografach ślubnych są opinie znajomych lub rodziny. Możemy obejrzeć zdjęcia, które otrzymali nasi znajomi. Ponadto sami uczestnicząc na weselu innych osób możemy zaobserwować jaki styl pracy prezentuje fotograf ślubny, a potem obejrzeć już gotowe efekty jego pracy. Jednakże warto pamiętać, że każdy z nas ma inny gust i to, co podoba się znajomym niekoniecznie musi nam.

Fora, dyskusje, opinie w Internecie także mogą nam pomóc w znalezieniu odpowiedniego fotografa. Wydaje się to być najmniej pewna opcja, ze względu na możliwe manipulacje i autoreklamy. Tak naprawdę nigdy nie wiemy kto wypowiada się w intrenecie.

Jednakże poświęcony czas na szukanie z pewnością zwróci się, gdy będziemy oglądając efekty, jeśli naprawdę przyłożymy się do wyboru fotograf. Oto przykłady zdjęć z pleneru jednego z najlepszych fotografów w Warszawie.
fotograf ślubny fotografia ślubna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *